Homogenizační silo

Homogenizační silo

Homogenizační sila slouží k homogenizaci směsi materiálů podobných vlastností a zrnitosti, například drcených plastových recyklátů nebo různých krmiv. Z toho důvodu se jako ideální odvětví pro využití homogenizačních sil nabízí zemědělství. Jedná se převážně o zásobníky kruhového průřezu, které mají v ose umístěný vertikální šnekový dopravník, zaručující trvalý pohyb materiálu silem. Kromě homogenizace plní takový zásobník běžnou funkci stacionárního sila v technologické lince. Homogenizační sila bývají vyráběna z lakované uhlíkové oceli nebo nerezové oceli. S ohledem na technické potřeby je případně možné kombinovat při jejich výrobě i jiné speciální materiály. K základním parametrům homogenizačních sil patří kapacita do 25 m3 a homogenizační výkon, jenž je menší než 30 m3/h.

Homogenizační silo může mít standardní rozměry, ale současně jej lze vyrobit i v souladu s individuálním přáním zákazníka. Homogenizační sila mohou být hranatá i válcová, jednoplášťová či dvouplášťová, v úvahu připadají také stojatá nebo ležatá či beztlaká nebo tlaková. Prověřený výrobce homogenizačních sil nemá problém zajistit zpracování veškeré jejich konstrukční a výrobní dokumentace, provede všechny potřebné statické výpočty a postará se i o jejich případnou dopravu, profesionální montáž a uvedení do bezproblémového provozu.

 

 

 

Homogenizační silo je možné vybavit řadou užitečných komponentů, nebo silo propjit do serie sil s přepadovým přesypaváním materiálu (plění 1. silem v řadě, výpusť poslední silo v řadě).

K homogenizačním silům je možné doplnit i další komponenty silovýbavy, jež mají za úkol zvýšit uživatelský komfort. Jedná se mimo jiné o filtry, přetlakové nebo podtlakové ventily. Dále je možné zakoupit i plnicí potrubí spolu s uzavíracími ventily, uzavírací prvky výpustí, vibrační systémy pro usnadnění vyprazdňování. K silovýbavě patří také technologické a revizní otvory a vstupy, měřicí sondy hladiny materiálu, vážicí tenzometrické systémy, bezpečnostní prvky proti nebezpečí výbuchu, žebříky různého provedení, bezpečnostní zábradlí a přechodové a obslužné plošiny.

Technické parametry:

Poptat cenovou nabídku

Foto:

Back to Top