Pásové dopravníky

Pásové dopravníky

Pásový dopravník je strojní zařízení – dopravní prostředek z kategorie dopravníků, který je používán zejména k přepravě sypkých či polotekutých hmot na kratší vzdálenost. Může se ale jednat i o přepravu jednotlivých menších předmětů, např. zavazadel, balíků apod.

Pásové dopravníky mohou pracovat v několika výškových úrovních. Využijete je v rámci třídicích, balicích i montážních linek. Hodí se pro přepravu palet, krabic, pytlů, hotových výrobků i surového materiálu. Skvěle se kombinují s dalšími dopravníky a se stroji v automatizovaných provozech.

Dopravníky s pásy pracují v poloze vodorovné nebo šikmé a poradí si se stoupáním až 50 stupňů. Bez problémů vynesou náklad do vyššího patra nebo ho naopak sníží do úrovně potřebné pro nakládání a manipulaci. Mohou přesouvat různé desky, kusové zboží nebo tvarově složitější předměty. Na rozdíl od válečkových dopravníků jsou ideální také pro transport sypkého a polotekutého materiálu. Mnoho firem je využívá například pro přesun písku, uhlí, cementu, železné rudy, soli nebo obilí.

Stroj se skládá z rámu, respektive nosné konstrukce stroje, na které jsou upevněny otočné válečky, které tvoří pevnou pojezdovou dráhu pro pohyblivý (pryžový, textilní, plastový) pás, po kterém se přepravuje příslušný materiál. Pásový dopravník může být konstruován jakožto zařízení určené pro přepravu ve vodorovné poloze (např. doprava sypkého materiálu) nebo pro dopravu v poloze šikmé (např. doprava písku či štěrku na stavbách či doprava drceného kamene v kamenolomech). Pohon pásu stroje obstarává obvykle asynchronní elektromotor přes poháněcí buben, na kterém je dopravní pás nasazen.

Poptat cenovou nabídku

Back to Top